Ateliér Hubart - Umění mění život

Umění mění život

Umění mění náladu, šíří energii radosti, přináší poznání a citové obohacení.

OBJEKT

Celý život hledáme cestu, jak tvořit krásné věci do krásných domů, bytů a zahrad.

V keramickém ateliéru Hubart (*1986) vytváříme originální doplňky a dekorace do interiérů i exteriérů převážně z bílé kameninové hlíny. Tvoříme osobitou autorskou keramiku, doplněnou občas dřevem nebo kovem.

v interieru

Fungování ateliéru těží z rozdílu pohledů a zkušeností dvou generací, Mgr.Ivy Hubáčkové (*1962) a Mg.A Kláry Petrák (*1988).

Ctíme řemeslné dovednosti a nebojíme se nových přístupů.

Poslední roky pracujeme na mozaikových plochách a objektech tvořených sklem, kameny a ručně modelovanými keramickými kousky.

MOZAIKY

Naší nejaktuálnější realizací je nástěnná mozaika do coworkingového centra pražské firmy, která propojuje kreativní a technologickou oblast. Její střed tvoří pohyblivý obraz, který volně přechází do mozaikové části. Vzniká tak propojení starého řemesla a nových technologií.

mozaika

Mozaika je postavená na firemním příběhu perlorodky, a nakonec se stala opravdu osobním objektem prostoru, protože se na jejím vzniku podíleli i zaměstnanci firmy, kteří vytvářeli mikromozaiky zasazené mezi ručně modelované kousky. Byla to velmi zajímavá a osobní spolupráce, která se postupně vyvíjela během tvůrčího procesu.

Kromě keramických objektů se zabýváme i navrhováním osobitých interiérů a jejich výtvarným oživením. Náš osobní záměr a společný přístup k tvorbě dekorací, nábytku i celého prostoru je být léčivou silou pro místa, která kultivujeme a posilujeme pomocí barev, materiálů, struktur, tvarů a vytváříme tak v prostoru jedinečnou harmonii.

SVETLA

Kromě dekorací, jako jsou mísy, vázy a svícny, tvoříme i mozaikové stoly a originální osvětlení na míru konkrétnímu prostoru.

VODNI STUL

Kde se můžeme společně setkat či domluvit spolupráci?

Rády vás pozveme do našeho pražského ateliéru. Stačí nás kontaktovat na tel. čísle +420 724 885 921 anebo e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., kde domluvíme setkání či cokoli, co budete potřebovat.

VYSTAVA

Máme za sebou účasti na mnoha výstavách, např. Prague Design Week, For Interior, For Decor & Home a v roce 2016 jsme se účastnily mezinárodního mozaikového sympózia, kde byly spolu vystaveny současné evropské i historické mozaiky z Ravenny.

Pro aktuální dění Ateliéru Hubart sledujte náš Instagram nebo FB 

Běh času v ateliéru Hubart